on the edge.

22. října 2018 v 12:45 | R. |  x.
jsem v hrozně debilní situaci. a navezla jsem se tam sama, ačkoliv ne úplně úmyslně, že jo. ani nevím, kde začít nebo jak to správně vysvětlit... jestli vůbec, protože ani nevím, jestli je to důležitý. ani mě to moc netrápí a zároveň je to důvod, proč tady dneska píšu v lodičkách, i když lodičky mám ráda zásadně jenom na pohled. nehledě na to, jak pěkný v nich jsou nohy.

jako mladší jsem se na tohle životní období hrozně těšila. období příležitostí. šancí. ta část života, kdy přicházej možnosti a nový věci, nový lidi, místa a zážitky. samozřejmě jsem ale myslela, že to bude snadný. že budu nějak, nevím, intuitivně? vědět, co z toho je a co není správný. že to ucítím a hlavně, že o tom ani nebudu muset přemýšlet. ale teď bych se měla nějak rozhodovat, měla bych vzít život do vlastních rukou, protože můžu a hlavně proto, že nikdo jinej to za mě dneska už udělat nemůže. a já nevím, co s tím.

během posledních dvou měsíců jsem věnovala celkem něco přes 20 hodin - myslím, že už je to dohromady i celej jeden den a když do toho budu počítat i včerejšek, jsme hned na dvou - svýho života kurzu o finanční gramotnosti. strávila jsem spoustu času s lidma, co neváhají nad tím, jestli investovat čas do svýho rozvoje, do učení se. a fakt spoustu věcí jsem se naučila. a fakt spousta věcí mi teď leží v hlavě. protože upřímně nevím, jestli tyhle myšlenky vlastně nejsou jen součást toho plánu. někdy lituju, že jsem takovej skeptik, protože život by byl jednodušší, kdybych si prostě řekla, že by mi přece nelhali a nezkoušeli se mnou manipulovat.

jenže mi to nejde. nedokážu i přes všechny ty moc pěkný myšlenky nevidět, že se bavíme o penězích, že řešíme, kde je vzít a co s nima, když je máme, jak z nich udělat ještě víc peněz. a řešíme, jak z toho všeho udělat další a další peníze. jak budovat tým, jak motivovat ostatní k práci, kolik z jejich práce budu mít já, když to dobře půjde. na celý tý cestě nepřestávám přemýšlet o tom, že za každým "pojď a buduj kariéru" vlastně buduju v první řadě kariéru někoho jinýho. na to, že nic není zadarmo. ne v tomhle světě.

a jsem z toho všeho hrozně zmatená. na jedné straně máte spoustu lidí ve vašem věku, lidí, kteří si plní sny, cestujou, můžou plánovat a ví naprosto přesně, co od života chcou. lidi, co mluví o lásce ke své práci, o vztahu s týmem, o neustálým rozšiřování svých znalostí a pomáhání lidem, co neví, jak na to. přednášky o tom, jak být úspěšnej, jak se to naučit, jak stanovovat cíle, jak plánovat, jak nejen znát ten cíl, ale jak k němu i dojít. ředitele, kterej vám koupí pití, potykáte si a dáváte si navzájem ochutnat, co máte. ředitele, kterej s váma naprosto otevřeně řeší politickou situaci, historii a empatii k tomu všemu a v druhou s váma vtipkuje o tom, kdo se kde opil a udělal ostudu. a cítíte se tak plní energie a inspirace a chuti jít a něco tvořit - ne pro peníze, ne kvůli autům a bytům, co si chcete koupit, ale protože prostě chcete. chcete směr, chcete ten cíl a tu cestu. a už se ani nebojíte toho, že někde po cestě sem tam zakopnete, protože když je vůle, je i síla jít dál.

potom ale to všechno končí. někdo říká, jak mu nestačí určitá částka peněz, že chce víc. někdo říká, jak si šetří na druhý auto. někdo vám vykládá, kolik můžete vydělat peněz. a ze všech stran se hrnou ty slova o tom, že si přece musíte koupit dům a že si něco musíte našetřit. a jak spousta lidí tohle vůbec neví, jak jim musíte pomoct, aby nebyli nešťastní, aby taky měli dům, aby taky měli peníze na auto a nebo možná radši dvě. a kolik peněz jim ušetříte? kolik aut by si za to mohli koupit?

celá se v tom točím. vím, že peníze potřebuju. že musím jíst, někde bydlet, nějak se dopravovat a něco si oblíct. že občas taky něco chci, že moje posilovna a ježdění na koni něco stojí. vím, že voda ani teplo není zadarmo. ale nechci svůj život postavit na tom, kolik jich mám a kolik mi jich ještě chybí. i když vím, že musím. ale pokud už musím řešit tohle, tak nechci řešit tenhle problém ještě pro cizí lidi. a vědět, že díky tomu nemusím řešit, jestli si zajdu na večeři jednou týdně nebo třikrát. a nechci obětovat svoje učení proto, že bych mohla mít víc peněz. ani proto, že bych za dva roky mohla mít ještě víc peněz.

a nedokážu za někým přijít a přesvědčovat ho o tom, že něco vím a dělám dobře. nechci se vzdávat práce, do které jsem už tolik investovala a ze které mám dobrej pocit, za kterou mě lidi chválí a doporučujou svým známým. klidně zůstanu v tomhle bytě. bez auta, bez nový kuchyňský linky. i na tý starý vařím ráda, i tady zvládnu bejt šťastná.

ale přesto všechno se mi nedaří odejít. řekla jsem, že jsem ochotná to do konce roku zkoušet, vidět, jestli to má nebo nemá smysl. všechny přednášky, všichni lidi mě tolik baví. nemám vůbec problém někam jet, strávit čas tímhle. ale víc než podněty čistě osobní asi nehledám. nechce se mi odejít, ale jako práce to prostě není pro mě. a teď co s tím, že?

dnes mám schůzku s ředitelem, se kterým si tykám. mám lodičky. hrozně ráda bych mu asi řekla, že se něco z tohohle změnilo, ale nejde to. a taky vím, že mě bude přemlouvat a nejspíš si zase řeknu, že by to třeba nějak šlo, že se třeba časem něco změní. ale po všech těch přednáškách přece nemůžu dělat, že je to správný řešení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 N. N. | 22. října 2018 v 22:16 | Reagovat

Přednášky jak být úspěšný...

Anekdota:
Milionář a milionářka šli na golf,jeden z nich na hřišti odpálil špatně míček, a ten rozbil okno v servisním domku. Uvnitř seděl starý muž u rozbité lahve. Představil se jim jako duch, kterého po tisíciletí věznění v té lahvi osvobodili, a nabídl jim, že se jim že když mu nechají užít si s milionářkou, splní jim všechna přání. Milionář chce stoprocentní podíl ve firmě kde pracuje. Muž mávne rukou, a řekne: Nasedni do auta a jeď do firmy, jsi jejím majitelem a stoprocentním akcionářem. Milionář nadšeně odjede, starý muž si užije s jeho manželkou a ptá se jí: Kolik je let tvému muži? Třicet osum. 38 ? A to ještě věří na pohádky? Ptá ses úsměvem  hlídač golfového hřiště...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama