i am sorry&i forgive.

31. prosince 2016 v 15:16 | R. |  x.
mám rozepsanej článek, ve kterým jsem se pokoušela nějak shrnout celej tenhle rok. ale abych byla upřímná, všechno, co jsem tam napsala, ho pro mě vůbec ale vůbec nevystihuje. ani nevím, jestli je něco, co dokáže moje pocity správně shrnout a zároveň nespadnout do tý přehnaně optimistický nebo naopak negativní škatulky.

tenhle rok pro mě byl o samostatnosti a znovu a znovu o pocitu osamělosti. což ale není špatná věc. život o tomhle je. teď už asi vím, že jo a s tímhle vědomím se dá - stejně jako se spoustou dalších prozření, co mě potkaly - žít. když samotu přijmete, tak to nebolí. alespoň mě ne. a všechny priority se najednou hrozně měněj.

ačkoliv ten rok vidím ve strašně negativním světle, asi zas tak zlej nebyl. dal mi spoustu lidí. tu spoustu lidí mi taky zase vzal. až v příliš rychlým čase jsem tohle všechno musela vstřebat, nebo to alespoň zkusit. ale necítím se nijak zvlášť oslabená, možná právě naopak. a v tom je možná to hlavní, to pozitivní, chápete.

takže, to pozitivní:

 • splnila jsem si sen a jela do nizozemska
 • ukončila jsem strašně nezdravej vztah
 • a zároveň se naučila, že to hlavní, o co se musím starat, jsem já
 • naučila jsem se mít ráda sex... možná až moc
 • poznala jsem lely
 • naučila jsem se se hádat a stát si až otravně za svým
 • zjistila jsem, že věřit se nedá skoro nikomu - a život je díky tomu snazší
 • a taky že se dokážu znovu (a znovu, a znovu) zamilovat
 • relativně jsem se zbavila závislosti na kouření
 • povedlo se mi za celej ten rok neotěhotnět
 • přece jenom se dál snažím... a to se počítá úplně nejvíc.
je debilní to - už zase - říkat, ale fakt nemůžu uvěřit, že další rok je v tahu. a jsem si skoro jistá, že to budu říkat za rok znovu, možná zase jako někdo docela jinej, možná úplně stejná. svým způsobem se mi ani nechce věřit, že to byl další rok s tímhle blogem, další rok života, kterej jsem propsala, nezvratně přilepila na internet a nejspíš tak zůstane veřejnej už napořád... protože bych nerada tyhle zápisky někdy mazala a tak. taky je to další rok, během kterýho se můj blog nedotkl mýho osobního života, ačkoliv můj osobní život se fakt děsně dotýká tohohle blogu. což je myslím docela dobrej argument pro "vždyť na to stejně jednou někdo musí přijít".

já vím, že jednou na to někdo přijde. třeba můj budoucí kluk. třeba moje budoucí nejlepší kamarádka. třeba jedna z mejch současnejch nejlepších kamarádek. nebo kdokoliv. poslední dobou mě to ale ani tolik neděsí.

co se týče posledních několika dní, je mi vlastně vážně dobře. píšu si s kubou. denně. a uvidíme se asi v pondělí. a anička se na mě nejspíš nezlobí za to, že teď trávím víc časů s jejím bratrem, než s ní. svým způsobem si to vůbec nezasloužím, ale dělám, že jo. po dlouhý době z něčeho nejsem vůbec vystrašená a nevím, jestli je to proto, že už jsem všechny naděje kopla do prdele, nebo proto, že mi na tom vlastně nezáleží. nebo proto, že z něj mám pocit, že mě nechce jen tahat za nos. ať je to ale jakkoliv, je příjemný se najednou vůbec nebát. a usmívat se jako idiot a občas něco cítit úplně až u srdíčka a zároveň... žádnej stres.

já snad dospívám nebo co.

což mi připomíná, že ze mě nejspíš brzo bude stará kurva. s prominutím. trochu tyhle slova beru lely. děsně mi ta holka chybí. fakt příšerně. ten příští rok bez ní bude peklo. a to je to ještě tak daleko.

každopádně, chci vám všem popřát hezkej novej rok. normálně to nedělám. ale... myslím, že je to vážně jen na mně, jaký to tentokrát bude. až moc jsem čekala, že někdo přijde a zachrání mě před tím vším. a možná, že i pár lidí přišlo. ale nikdo nemůže zůstat na pořád, pořád vás držet za ruku, pořád vám říkat kudy dál. a cítím se fakt volná, když tohle vím, když vím, že nemusím a nepotřebuju na někoho čekat a... můžu se zachránit sama.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evil spirit evil spirit | Web | 31. prosince 2016 v 17:27 | Reagovat

taky se mi nechce věřit, že je další rok pryč. je to děsivý.
ráda bych ti popřála, hodně štěstí do toho novýho a taky hodně zdraví a tyhle srajdičky, víš co.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama