Filozofuju o adventu a neumím psát (už zase)

3. prosince 2013 v 21:00 | Radfordová
Bohužel (naštěstí?) nejsem člověk trpící takovou tou Vánoční náladou. Občas se u mě tahle nemoc objeví, ale většinou ve chvíli, kdy mi na stůl někdo postaví kus vánočky a celej den do mě hučí, že jestli budu tak žrát, neuvím zlatý prase.
Já nemusííím. Já už ho vidííím. (ach ty reklamy na kofolu)
Nemám ráda, když se věci moc přehání (a to mám dost nechutnej sklon k přehánění naprosto všech debilovin, do kterých se pouštím - nemluvím o tom nadšení, se kterým se do nich většinou pouštím). O Vánocích samozřejmě nemluvě... Proč bych sakra měla prvního prosince nakupovat stromečky, když do čtyřiadvacátýho (je mi buřt, jak se to píše) opadají všechny jehličky a já se nebudu mít o co popíchat?

Asi nejvíc mě na to děsí, že je dost možná chyba někde vě mně a ne v lidech okolo mě. Protože kamarádky mi posílají svoje hand-made dárky pro jiný svoje kámošky, ptají se, jestli pojedu o víkendu na trhy nalívat se svařákem a punčem a popřípadě se ptají, co bych jakože chtěla já. Uáá.
Jsem děsná a nezodpovědná a vůbec ne láskyplná osoba, protože většinu dárků nejsem schopná sehnat dřív než týden dopředu (jo, dneska má moje nejlepší kamarádka narozeniny... hádejte co jsem zapomněla?).
Nejvíc mě na dárečcích sere, že na nich záleží. Můžete dvacet let kvákat o atmosféře a tak vůbec, ale stejně do sebe nakonec hodíte panáka domácí slivovice (ouuu... nope) a půjdete vesele škubat balící papír.

Takže na závěr - samozřejmě, že advent je čas lásky, klidu, odpočinku a bezpečí rodinného krbu, ale občas je to taky vopruz na entou, bolavý nohy a podpálený vlasy (protože neumím škrtat sirkou ani zapalovačem a jsem úplně blbá). No a protože to všechno dohromady - včetně babičky, která vám nadává, protože máte holý ledviny a bramborovýho salátu po celým stole - docela sranda, myslím, že je zase jednou na co se těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Natas Natas | Web | 3. prosince 2013 v 21:42 | Reagovat

Vánoce v podání našinců, tak jak jsou nám servírovány, nesnášim a proto je neslavím a když už se je rozhodnu slavit, tak po svém.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama