Co můžu říct o štěstí?

20. listopadu 2013 v 18:58 | Radfordová
Fajn. Právě jsem se fakt hodně vytočila kvůli úplné krávě, která mě většinou svojí tupostí dokáže rozesmát a zvednout mi ego (jo, jsem příšerná - problem?) Určitě všichni znáte ask a všechny tyhle prasečiny. Jassněě, pochopím, že se cítí úžasně, když píše, jaký antidepresiva zrovna bere a kolik rozvodů už za sebou mají její rodiče... tohle všechno tak nějak pochopím, ale když nějaká mařena (hehe) odpoví na otázku: "Co je to štěstí?" něco jako: "Nevím. Nikdy jsem nebyla šťastná." prostě se mi chce rozmlátit obrazovku, prolítnout skrz časoprostor a nakopat jí tu její sebepoškozenou prdel.


Jasně, že chápu, když má někdo deprese nebo tak něco. Jasně, že chápu, když má někdo potřebu ze sebe udělat chudinku, aby ji každej litoval. Jasně, že chápu ten pocit, když se vám zdá, že vám do hajzlu vůbec nikdo nerozumí. Přijde mi ale totálně na hlavu, tvrdit, že 'nevím, jaký to je být šťastná'.
Obzvlášť pak v situaci, když jsem malá, romazlená, zmalovaná, natupírovaná a duck face profilovku vlastnící kráva. To, že vám někdo vymyl mozek barvou na vlasy ještě nemusí znamenat, že nemůžete být šťastní, ne? Nope.

Fuj, to jsem se zase jednou vytočila. Moc nechápu, že se mi vůbec chce řešit něco takovýho, ale na druhou stranu... jo, jsou lidi, kteří nemají co jíst, jsou lidi, kteří nemají co na sebe a bohužel nemají ani tu skříň, jako třeba já, která je narvaná "nepoužitelnýma" hadrama. Pořád ještě jsou lidi, kteří jsou úplně v prdeli, ale nedokážu věřit tomu, že by alespoň jednou jedinkrát v životě nebyli šťastní.
Štěstí není něco, co máte pořád. Štěstí je pomíjivý, vratký a taky pěkná děvka, která dá každýmu a zrovna vám rozhodně ne zadarmo. Štěstí není na celej život. Je to prostě jen ten moment, kdy obejmete někoho, koho hrozně milujete, kdy posloucháte novou písničku od kapely, která vám změnila život a po tvářích vám tečou slzy z radosti, protože je to sakra hodně skvělý. Štěstí je ta chvíle, kdy dokážete zapomenout, jak s váma život celou dobu jen vyjebává a zvládnete prostě jen být, dýchat, existovat.
Jo. Já jsem šťastná. Možná, že jen chvilku, možná, že dneska večer si pobrečím nad svým vlastním životem, možná, že zítra se mi bude zdát, že se můj svět boří, ale teď, v tuhle chvíli jsem si jistá tím, že jsem šťastná.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Té | Web | 16. prosince 2013 v 18:38 | Reagovat

Taky nemůžu vystát ty chudáčky, který nikdo nemá rád, nic nemají a v podstatě mají ten nejhorší život na světě.

Nejsem zlá, ale za tohle bych jim na pár dní nechala to jejich "dno" pořádně zažít a pak ať si zase někdy stěžují! (y)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama